Pirmoji karantino savaitė Lietuvoje jau įpusėjo. Po metų ar dviejų, skaitantiems šį straipsnį galiu supažindinti ar priminti, kad Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas dėl šiuo metu Europoje „siaučiančio” Corona (Coronavirus) slapyvardžiu pavadinto viruso. Patarimų kaip išvengti ar apsisaugoti nuo viruso grėsmių tikrai čia nerasite. Visiems, kurie dar neišprotėjo galiu tik pasiūlyti aplankyti pakankamai įdomią vietą esančią Akmenės rajone. Ne, mes nesiūlome nutraukti Jūsų karantino ir nerekomenduojame kur nors vykti, ypač jeigu šiuo metu sergate ar jaučiate ligos simptomus. Pasiūlymas skirtas aktyvaus laisvalaikio išsiilgusiems žmonėms.

Vienoje iš savaitgalių kelionių aplankėme Menčių karjerą. Ši vieta dar kitaip vadinama „Marso Kanjonais” ir yra garsėjanti Lietuvoje neįprastai gražiu vaizdu. Tuo pačiu tai yra viena iš populiaresnių šalies vietų, kurioje apsilanko nemažas kiekis fotografų ir šiaip įvairaus tipo keliautojų. Mus sudomino ne pačio karjero vaizdas (kurio ir nefotografavau), bet jame esanti didžiulė technika. Viena iš jų (mažesnis) ЭКГ-8 (rus. Экскаватор Карьерный Гусеничный) vikšrinis ekskavatorius. Šalia, ženkliai didesnis ir kojomis „apdovanotas” ЭШ-10-70 (rus. Шага́ющий экскава́тор) vaikščiojančio ekskavatoriaus modelis. Po brūkšnio esančios skaičių reikšmės nusako ekskavatoriaus kaušo tūrį ir strėlės ilgį (ЭШ modeliui). Dalis tokio tipo modelių (įskaitant ir šiame karjere esantį mažesnį ekskavatorių) yra naudojami iki dabar.

Kaip ir minėjau, šios vietos kraštovaizdžio nefotografavau, todėl, jeigu gerai jaučiatės ir jau pabodo būti namuose tai yra puiki proga susiplanuoti kelionę čia.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *