Sena karjero technika

Pirmoji karantino savaitė Lietuvoje jau įpusėjo. Po metų ar dviejų, skaitantiems šį straipsnį galiu supažindinti ar priminti, kad Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas dėl šiuo metu Europoje „siaučiančio” Corona (Coronavirus) slapyvardžiu pavadinto viruso. Patarimų kaip išvengti ar apsisaugoti nuo viruso grėsmių tikrai čia nerasite. Visiems, kurie dar neišprotėjo galiu tik pasiūlyti aplankyti pakankamai įdomią vietą esančią Akmenės rajone. Ne, mes nesiūlome nutraukti Jūsų karantino ir nerekomenduojame kur nors vykti, ypač jeigu šiuo metu sergate ar jaučiate ligos simptomus. Pasiūlymas skirtas aktyvaus laisvalaikio išsiilgusiems žmonėms.

Vienoje iš savaitgalių kelionių aplankėme Menčių karjerą. Ši vieta dar kitaip vadinama „Marso Kanjonais” ir yra garsėjanti Lietuvoje neįprastai gražiu vaizdu. Tuo pačiu, tai yra viena iš populiaresnių šalies vietų, kurioje apsilanko nemažas kiekis fotografų ir šiaip įvairaus tipo keliautojų. Mus sudomino ne pačio karjero vaizdas (kurio ir nefotografavau), bet jame esanti didžiulė technika.

Pradėsime nuo mažesnio, čia turime ЭКГ-8 (rus. Экскаватор Карьерный Гусеничный) vikšrinį ekskavatorių. Šalia jo, turime ženkliai didesnį ir kojomis „apdovanotą” ЭШ-10-70 (rus. Шага́ющий экскава́тор) vaikščiojančio ekskavatoriaus modelį. Jeigu kam nors įdomu, tai po brūkšnio esančios skaičių reikšmės nusako ekskavatoriaus kaušo tūrį ir strėlės ilgį (ЭШ modeliui). Dalis tokio tipo modelių (įskaitant ir šiame karjere esantį mažesnį ekskavatorių) yra naudojami iki dabar.

Toks trumpas susipažinimas su karjero technika. Kaip ir minėjau, šios vietos kraštovaizdžio nefotografavau, todėl, jeigu gerai jaučiatės ir jau pabodo būti namuose, tai yra puiki proga susiplanuoti kelionę čia.

Daugiau apleistos technikos:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2020-03-19

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.