Apleisti rūmai – vidus

Šiandien uždarysime praeitą kartą pradėtą ir gan plačiai apžvelgtą temą apleistus Lietuvos dvarus. Pagal tai ką apžvelgėme, didžioji dalis Lietuvoje esančių dvarų yra kritinės būklės, apleisti ir neprižiūrimi. Dauguma tokios avarinės būklės, jog viduje tiesiog švilpia vėjas ir vos laikosi konstrukcijos. Kaip bebūtų, kartais pavyksta apsilankyti rūmų-dvaro patalpose kur yra ir grindys, ir laiptai, ir stogas, ir bendrai visas dvaro interjeras turi dar likusį savo grožį.

Šių rūmų istorija labai standartinė t.y panaši kaip ir iš ankstesnio straipsnio aprašytų dvarų. Pastatė viena bajorų giminė, tada paveldėjo kita, o vėliau rūmus nacionalizavus, kurį laiką patalpose veikė mokykla. Paskutinė rūmų stotelė – privatus savininkas. Jis didingus rūmus nusprendė „užkonservuoti” ir laukti geresnių laikų.

Rūmų viduje mus pasitinka beveik visose patalpose esančios didingos-išpuoštos krosnys. Įėjimai į patalpas pro senoviškas-apdailintas medines duris. Pakeliant galvą aukštyn, galima matyti lubų dekorus. Tiek viduje, tiek iš išorės rūmai turi potencialo antram gyvenimui, bet ar savininkas turi potencialo jų prikėlimui – niekas nežino.

Kol kas dvarų temą baigsime čia, o daugiau jau aplankytų ir aprašytų tokio tipų vietų rasite šioje kategorijoje.

Daugiau apleistų dvarų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2023-11-19

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.