Dvaras iki XVIII a. buvo vadintas Panevėžiu. XVIII a. pradžioje naujuoju dvaro teritorijos savininku tapo armijos karininkas dar kitaip žinomas Babtų seniūnas Simonas Sirutis. Tikriausiai tikrai nesunku atspėti kodėl dvaras įgavo pavadinimą Sirutiškis.

XIX a. pabaigoje dvaras atiteko Kamarovskiams. Naujieji savininkai iš dvaro teritorijoje eksploatuojamo žvyro karjero gaunamų pajamų pastatė modernaus stiliaus rūmus.

Sovietmečiu dvaras nacionalizuotas, priklausė tarybiniam ūkiui. Vėliau valdymą perėmė Kėdainių Elektros aparatūros gamykla, o dar vėliau dvaras buvo privatizuotas.

Prabėgo jau trys metai nuo paskutinio karto, kai buvau aplankęs šį dvarą. Vaizdas atrodo nepakitęs, bet jokių pokyčių ir nepamatysi, kai lankytas dvaras buvo ir dar tebėra apleistas. Didžiausias pokytis – apsauginė tvora ir signalizacija. Ar tai ženklas, jog dvaras bus pradedamas prikelti antram gyvenimui?

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *