Apleistų gamyklų grožis

Vasarį startavome su apleista pramone, todėl šį mėnesį toliau tęsime su tos pačios kategorijos vietomis ir susipažinsime su apleistų gamyklų grožiu.

  1. Gamyklos susirinkimų salė
  2. Gamyklos administracinio pastato laiptinės vitražai
  3. Gamyklos įranga
  4. Gamyklos įrengimai ir konstrukcijos

Gamyklos susirinkimų salė

Pirmasis grožis – apleistoje gamykloje Lietuvos trispalve pasipuošusi susirinkimų salė. Didesnės gamyklos turėdavo erdvias susirinkimų sales, kuriose vykdavo pranešimai apie įmonės veiklą ir rezultatus, taip pat pranešimai apie kitus svarbius įvykius. Tokio tipo salėse lankėmės ne kartą – statybų valdybos administracijos salė (žemiau nuotrauka iš kairės) ir didžiulės apleistos gamyklos salė (žemiau nuotrauka iš dešinės).

Lietuvos trispalvės salė nors ir paprasta, tačiau vis tiek nukelia beveik tris dešimtmečius atgal.

Gamyklos administracinio pastato laiptinės vitražai

Antrasis grožis – vitražai. Viena iš pagrindinių puošybos detalių gamyklose būdavo vitražai. Jie dažniausiai puošdavo administracijos pastato laiptines ir koridorius. Tokius vitražus matėme jau paminėtoje statybų valdybos administracijoje:

Šį kartą vitražus radome taip pat statybų sektoriaus gamykloje, kurie laiptus puošia iki pat trečio aukšto.

Gamyklos įranga

Kitas apleistų gamyklų grožis yra palikta įranga. Kiekvienam tyrinėtojui yra didelis apdovanojimas, kai pavyksta surasti vietą (apleistą vietą), kurioje ne tik tuščios sienos ir kiauri langai. Vienoje iš gamyklų aptikome gamybos meistrų kabinetus, kuriuose tiesiog palikti kompiuteriai.

Gamyklos įrengimai ir konstrukcijos

Paskutinis gamyklų grožis – didžiuliai gamybos įrengimai ir konstrukcijos. Prisiminkime jau lankytą, dalinai veikiančią keramikos gamyklą, kurioje didžiausią įspūdį sudaro tunelinės krosnys ir kitos masyvios konstrukcijos.

O čia keletas naujesnių nuotraukų:

Čia ir užbaigsime gamyklų grožių apžvalgą. Jeigu dar norisi daugiau apleistos industrijos, tai prašom nuoroda.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-02-18

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.