Apleista keramikos gamykla

Kol nepradėjote skaityti šio straipsnio ir planuoti kelionę į šią gamyklą, norėčiau jus iš karto įspėti, kad pati vieta nėra pilnai apleista ir didžioji dalis teritorijos dar yra veikianti. Keli šiame straipsnyje užfiksuoti pastatai bent kartą į mėnesį tikrai atlieka savo funckiją.

Gamykla įkurta 1922 m. Pirmasis pastatas iškilo ir pradėjo funkcionuoti 1923 m. Bėgant metams gamykla vis plėtėsi, 1956 m. pastatytos tunelinės džiovyklos, 1961 m. atsirado pirmasis keramizito cechas, 1965 m. pradėtos statyti tunelinės krosnys, o 1971 m. pradėjo veikti antrasis keramizito cechas. Be plytų gamybos, čia anksčiau taip pat buvo gaminamos čerpės ir drenažo vamzdžiai.

Nors gamyba nėra sustojusi ir toliau čia yra gaminamos plytos, bet kaip bebūtų keista nemaža dalis pastatų stovi jau nebenaudojami, o dalis įrenginių yra nebeveikiantys.

Kelias valandas trukęs turas tikrai nenuvylė. Pamatyta įdomių gamyklos vaizdų, teko pabūvoti vienos iš tunelinės krosnies viduje, pasižvalgyti po pakankamai neblogos būklės cechą.

Daugiau apleistų gamyklų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2018-10-27

Komentarai

  1. Dingis Bingis
    2022-06-05
    Atsakyti

    Jei turit greitas kojas, nebijokit, ateikit

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.