Kol nepradėjote skaityti šio straipsnio ir planuoti kelionę į šią gamyklą, norėčiau jus iš karto įspėti, kad pati vieta nėra pilnai apleista, didžioji dalis teritorijos dar yra veikianti. Keli šiame straipsnyje užfiksuoti pastatai bent kartą į mėnesį tikrai atlieka savo funckiją.

Gamykla įkurta 1922 m. Pirmasis pastatas iškilo ir pradėjo funkcionuoti 1923 m. Bėgant metams gamykla vis plėtėsi, 1956 m. pastatytos tunelinės džiovyklos, 1961 m. atsirado pirmasis keramizito cechas, 1965 m. pradėtos statyti tunelinės krosnys, 1971 m. pradėjo veikti antrasis keramizito cechas. Be plytų gamybos, čia anksčiau taip pat buvo gaminamos čerpės ir drenažo vamzdžiai.

Nors gamyba nėra sustojusi ir toliau čia yra gaminamos plytos, bet kaip bebūtų keista, nemaža dalis pastatų stovi jau nebenaudojami, o dalis įrenginių yra nebeveikiantys.

Kelias valandas trukęs turas tikrai nenuvylė. Pamatyta įdomių gamyklos vaizdų, teko pabūvoti vienos iš tunelinės krosnies viduje, pasižvalgyti po pakankamai neblogos būklės cechą.

Daugiau apleistų gamyklų:

1 komentaras

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.