Vasaros viduryje teko apsilankyti Panevėžyje. Vienas iš pirmųjų lankytinų objektų buvo šis – apleista (o kalbant apie teritoriją dalinai) pramonės įmonė arba tiesiog dar paprasčiau gamykla Ekranas”, kuri buvo žinoma kaip keturių dydžių spalvinio vaizdo kineskopų gamintoja.

Veiklą pradėjusi įmonė veikė maždaug nuo 1962 iki 2006 metų. Tais pačiais 2006 metais iškelta bankroto byla. Įmonė kaip ir daugelis kitų apleistų objektų susidūrė su finansiniais sunkumais, o ką jau kalbėti apie neišlaikyta konkurenciją Europos rinkoje. 2013 metais Ekranas galutinai išregistruotas iš Registrų centro.

Dabartis nieko nedžiugina. Daugelis pastatų dar išlikę, o kiti jau sulyginti su žeme. Tarp išlikusių pastatų vidaus nieko įdomaus nepavyko rasti. Teritorija didelė, čia dirbo apie 4000 darbuotojų.

Daugiau apleistų gamyklų:

5 komentarai

  1. Hello. I couldn’t find adress for this factory „Ekranas”. I am planning a urban exploring trip to Lithuania and I would like to include this factory as one of checkpoints.
    Thank you.

    1. If you have more questions feel free to contact us via facebook.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *