Apleista Tauragės keramika

Praėjusį kartą trumpai apžvelgėme apleistos tekstilės įmonės administracinį pastatą, todėl nutariau pratęsti šios kategorijos straipsnių ciklą ir pristatyti dar vieną, pakankamai didelę, buvusią keramikos gamyklą.

Šios gamyklos atsiradimo pradžia prasideda dar tarpukario metais, nuo tuo metu veikusių dviejų nedidelių plytinių. Dėl pokario metais sugriautų pastatų ir padidėjusios plytų paklausos, 1949 m. įmonė per dvi darbo dienos pamainas pagamindavo virš 30 000 plytų.

Žemiau, keletas svarbių įvykių per gamyklos egzistavimo metus:

 • 1961 m. pradeda veikti pirmoji tunelinė krosnis su kuria keramikos gamykla tapo viena pirmųjų įmonių Tarnybų Sąjungoje, kurioje drenažo vamzdžiai pradėti išdegti tunelinėse krosnyse.
 • 1965 m. darbą pradeda keramikos cechas, kurio atsiradimas išaugino plytų apyvartą iki 40 mln. , o drenažų vamzdžių iki 150 mln. sąlyginių vienetų per metus.

Vienu sėkmingu laikotarpiu gamykloje dirbo apie 1500 darbininkų. Dalis jų buvo apgyvendinami nuo 1973 m. pradėtuose statyti daugiabučiuose. Rūpindamasi darbuotoju saviveikla ir sveikata, įmonė taip pat atidarė poilsio, sporto ir sveikatingumo kompleksus ir stovyklas.

Užbaigus paskutinius, stambius užsakymus, įskaitant ir plytų gaminimą Valdovų rūmų statyboms, gamykla galutinai nutraukė savo veiklą.

Didžiulį teritorijos plotą sudaro administracinis pastatas, gamybos cechai, sandėliavimo patalpos. Dalis jų jau rekonstruojami naujų šeimininkų. Čia turėtų įsikurti logistikos bazės.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2020-03-07

Komentarai

 1. Anonimas
  2020-06-19
  Atsakyti

  … Nebegriz jau tie laikai . Dabar lietuva nepriklausoma ir nemokanti tvarkyti savo uki…

 2. Linas
  2021-09-29
  Atsakyti

  Ar tai ji yra likusi ?

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.