Apleista pramonė

Trumpiausią metų mėnesį Vasarį sugrįšime į apleistą Lietuvos pramonę. Tvarkant archyvus pavyko sukurti nedidelį nuotraukų albumą, kuris yra sudarytas iš kelių kelionių etapų.

  1. Apleista pramonė su kranu
  2. Prekių pakrovimo ir iškrovimo punktas
  3. Dalinai apleista žemės ūkio pramonė
  4. Vandens monstras aušintuvai
  5. Tuščias gamybos cechas

Apleista pramonė su kranu

Aplink veikiančias įmones, atradome šį apleistą gamybos cechą su jau seniai nenaudojamu kranu. Kokia čia veikė pramonė ir kokia buvo jos paskirtis – nežinoma, nes jokių ženklų apie anksčiau vykdytą veiklą nebėra.

Prekių pakrovimo ir iškrovimo punktas

Toliau turime krovinių pakrovimo ir iškrovimo punktą, su dideliu įvažiavimu pažymėtu signalinėmis raudona (įvažiuoti draudžiama) ir žalia (įvažiuoti leidžiama) šviesomis. Viduje pakrovimo/iškrovimo platformos, krano likučiai, rusiški užrašai ir darbo saugos plaktai.

Dalinai apleista žemės ūkio pramonė

Šią žemės ūkio pramonę lankėmę ne kartą. Iš pradžių viskas atrodė apleista ir nenaudojama, o vėliau paaiškėjo, jog dalis patalpų naudojama sandėliavimui. Kaip bebūtų, technika ir įranga jau nedirba, o grūdų laikymo bokštai yra tušti.

Vandens monstras aušintuvai

Be galo įdomus (technologiškai) ir tuo pačiu keistai atrodantis statinys – vandens aušintuvai. Šie vandens aušintuvai atlikdavo gamybos (konkrečiau sintetinio pluošto) technologinį vandens ciklo aušinimą. Kad būtų lengviau įsivaizduoti procesą: vanduo siurbliais keliamas į viršų, tada aušinamas ventiliatoriais, o atvėsęs krenta per medines konstrukcijas (filtrus) į apačioje esantį rezervuarą.

Tuščias gamybos cechas

Pabaigai – tuščias gamybos cechas, kuris į kadrą pateko tik dėl ten esančio plakato, kuris skelbia: „penki metai – sunkaus darbo„.

Tiek kadrų iš apleistos pramonės, o jeigu patiko, tai daugiau apleistos pramonės rasite industrija kategorijoje.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-02-05

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.