2021-uosius galima oficialiai įvardinti kaip industrijų metais, per kuriuos pavyko nemažai atrasti ir aplankyti apleistos pramonės t.y bankrutavusių gamyklų, jų gamybos cechų ir administracinių pastatų. Tokių vietų publikacijos sudarė net 30 % bendro turinio paskelbto šiame projekte. Žinoma, kai kurios tokio tipo vietos tiesiog nukeliavo į archyvus dėl savo „silpnos” išvaizdos, tačiau kaip bebūtų šiuos industrijų metus užbaigsime dar keliomis industrinėmis vietomis iš Lietuvos didžiųjų miestų.


1Pustuštis, bet tvarkingas įmonės administracinis pastatas. Vienoje iš patalpų pavyko rasti dokumentų lentyną ir identifikuoti buvusią įmonės veiklą. Čia buvo apdirbamas ir pjaustomas medis, gaminamos įvairios medinės konstrukcijos. Įmonė bankrutavusi pakankamai seniai, todėl nenuostabu, jog patalpos yra tuščios. Jeigu kiltų klausimas, o kaip atrodo gamybinės patalpos, tai atsakymas – nugriautos ir rekonstruotos tiesiog į atvirą angarą.2Vandens nugeležinimo stotis. Ši stotis buvo tik maža dalelė viso, kažkada sėkmingai veikusio pramoninio komplekso dalis. Jos funkcija buvo iš vandens pašalinti geležį panaudojant specialius filtrus, o procesui pasibaigus, vanduo keliaudavo į gamyklos korpusus. Kam įdomu, tai tokie procesai vyksta ir dabar t.y pašalinus geležį yra išgaunamas geriamasis vanduo.3Kiaušinių apdorojimo cechas. Pagal tai ką pavyko aptikti informaciniame stende, panašu, kad ši vieta apleista jau daugiau kaip 34 metus. Priešgaisrinės saugos taisyklės paskutinį kartą patvirtintos 1987 metais. Gamykloje įdomesnė dalis tai tik šaldymo kameros, kurios išsidėsčiusios per visą aukštą. Daugiau – tušti cechai, valgykla, administracijos kabinetai.Šiam kartui tiek iš apleistos Lietuvos industrijos. Jeigu dar nesusipažinote su ankstesnėmis bankrutavusiomis įmonėmis, tai nuorodas galite rasti apačioje.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *