Apleista Lietuvos industrija

2021-uosius galima oficialiai įvardinti kaip industrijų metais, per kuriuos pavyko nemažai atrasti ir aplankyti apleistos pramonės t.y bankrutavusių gamyklų, jų gamybos cechų ir administracinių pastatų. Tokių vietų publikacijos sudarė net 30 % bendro turinio paskelbto šiame puslapyje. Žinoma, kai kurios tokio tipo vietos tiesiog nukeliavo į archyvus dėl savo „silpnos” išvaizdos, tačiau kaip bebūtų šiuos industrijų metus užbaigsime dar keliomis industrinėmis vietomis iš Lietuvos didžiųjų miestų.

  1. Pustuštis, bet tvarkingas įmonės administracinis pastatas
  2. Vandens nugeležinimo stotis
  3. Kiaušinių apdorojimo cechas

Pustuštis, bet tvarkingas įmonės administracinis pastatas

Vienoje iš patalpų pavyko rasti dokumentų lentyną ir identifikuoti buvusią įmonės veiklą. Čia buvo apdirbamas ir pjaustomas medis, gaminamos įvairios medinės konstrukcijos. Įmonė bankrutavusi pakankamai seniai, todėl nenuostabu, jog patalpos yra tuščios. Jeigu kiltų klausimas, o kaip atrodo gamybinės patalpos, tai atsakymas – nugriautos ir rekonstruotos tiesiog į atvirą angarą.

Vandens nugeležinimo stotis

Ši stotis buvo tik maža dalelė viso, kažkada sėkmingai veikusio pramoninio komplekso dalis. Jos funkcija buvo iš vandens pašalinti geležį panaudojant specialius filtrus, o procesui pasibaigus, vanduo keliaudavo į gamyklos korpusus. Kam įdomu, tai tokie procesai vyksta ir dabar t.y pašalinus geležį yra išgaunamas geriamasis vanduo.

Kiaušinių apdorojimo cechas

Pagal tai ką pavyko aptikti informaciniame stende, panašu, kad ši vieta apleista jau daugiau kaip 34 metus. Priešgaisrinės saugos taisyklės paskutinį kartą patvirtintos 1987 metais. Gamykloje įdomesnė dalis tai tik šaldymo kameros, kurios išsidėsčiusios per visą aukštą. Daugiau – tušti cechai, valgykla, administracijos kabinetai.

Šiam kartui tiek iš apleistos Lietuvos industrijos. Jeigu dar nesusipažinote su ankstesnėmis bankrutavusiomis įmonėmis, tai nuorodas galite rasti apačioje.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2021-12-30

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.