Lietuvoje, plačiau pasidomėjus galima rasti nemažai informacijos apie bankrutavusias ir jau seniai nebeveikiančias įmones. Dalis tokių įmonių greitai tampa tiesiog tuščios, parduodami jų pastatai ir juose esantį įranga. Tačiau kartais atsitinka taip, kada likvidavus įmonę viskas tiesiog lieka savo vietose. Puikus pavyzdys ši, jau prieš kurį laiką savo veiklą nutraukusi įmonė, kuri veiklos nevykdo jau daug metų. Įranga tiesiog renka dulkes, kranai čia jau seniai nebenaudojami, nebaigti gaminiai taip ir liko neužbaigti.

Apie šios vietos veiklą plačiau ir nekalbėsime. Žinoma, iš nuotraukų pastebėsite, kad įmonė gamino metalo konstrukcijas, tačiau be jų vykdė ir kitų gaminių produkciją. Įdomiausia yra tai, ką ir minėjau jau pradžioje apie likusią įrangą: kranai, darbastaliai, staklės, grąžtai, buvę automatizuoti robotai, įrankiai, darbuotojų aprangos ir saugos šalmai… Verta būtų dar ir paminėti administracinę dalį, bet didesnio mūsų susidomėjimo sulaukė visgi gamybos dalis.

Štai tokia ta apleista Lietuvos pramonė. Galime vienas kitam tik palinkėti sėkmingų paieškų ir toliau atrasti dar likusius „lobius“ Lietuvoje.


2 komentarai

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.