Senoji „Sparta” gamykla

Vasarai besibaigiant, visi po truputį sugrįžta po atostogų, todėl ir mes po šiokio tokio poilsio sugrįžtame su apleistomis vietomis. Nežinau ar kažkaip būtų galima apibūdinti šią vasarą ir jos nuveiktus darbus iš šios veiklos, bet per šį tylos laikotarpį tikrai ne sėdėjome rankų sudėję ir aplankėme nemažai įdomių vietų. Tačiau kurį laiką teks pasėdėti prie nuotraukų albumų ir juos paruošti publikavimui, todėl iki tol pasidalinsime jau pakankamai „subrendusiomis” vietomis, kurios anksčiau ar vėliau turėjo išvysti dienos šviesą. Po truputį grįžtant į darbingą ritmą, rudens sezoną pradėsime su tikriausiai daugeliui žinoma gamykla – „Sparta” .

Sparta” gamykla žinoma kaip tekstinės ir trikotažo gamintoja. Prieš Lietuvos okupaciją dar veikusi „Vilniaus karūna” vardu, o Lietuvą okupavus sujungta su trikotažo fabriku „Avangardas“ ir pavadinta „Sparta” . Pavadinimo idėja kilo iš lietuviško daiktavardžio reiškiančio tempą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę buvo privatizuota, pradėjo dirbti su švedų ir danų kompanijomis, padidino eksportą į Vakarų šalis ir 2016 m. tapo viena iš lyderiaujančių ir didžiausių kojinių gamintojų Baltijos šalyse. Ši gamykla nei bankrutavo, nei tapo apleista. Nusipirkusi ir įsirengusi naujas patalpas, pradėjo persikraustymo etapą, kuris užtruko nei daug, nei mažai apie 3 mėnesius. Vykstant šiam laikotarpiui į pabaigą, ne vienas miesto tyrinėtojas susidomėjo žvilgtelėti į senąsias „Sparta” patalpas iš arčiau. Pastatas iš tikrųjų tapo netgi dalinai „apleistas” ir neprižiūrimas iki prasidedant griovimo darbams. Įdomiausia tai, jog išsikrausčius gamyklos savininkams, senose patalpose liko nemažai įdomaus inventoriaus. Sandėliai pilni įvairiausių pakuočių, gamybos patalpose esantys kambariai su baldais ir prietaisais, siuvimo cechuose netgi paliktos siuvimo mašinos.

Iki kol šis straipsnis išvydo dienos šviesą, senoje „Sparta” teritorijoje neliko nieko, išskyrus kaminą. Čia turėtų įsikurti biurų-komercinių pastatų miestelis, o dar paprasčiau tariant tiesiog modernūs ofisai. Galima sakyti, jog šis nuotraukų albumas jau istorija.

Daugiau apleistų gamyklų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2021-08-26

Komentarai

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.