Pamiršti AN-2 kukurūzininkai

Nuo apleistų laivų, prie apleistų lėktuvų. Pamiršti, niekam nebereikalingi (nebent muziejui) AN-2 modelio „kukurūzininkai” gali tik stebėti į kitas skraidančias jų kolegas.

AN-2 lėktuvų atsiradimo istorija prasideda maždaug 1940 m. Pirmojo prototipo, kuris pradžiai vadinosi SX-1, pirmasis skrydis įvyko tik po septynių metų. Nors lėktuvai buvo pritaikyti daugiausiai naudoti žemės ūkio reikmėms, laikui bėgant jų paskirtis sparčiai išsiplėtė. Buvo naudojami tiek keleiviams, tiek kroviniams skraidinti, atsirado nemažai tokio tipo lėktuvo modifikacijų (virš 20).

Šie aplankyti lėktuvai nėra visiškai avarinės būklės. Dar nesuniokoti su sveikais langais. Savaime suprantama, jog savo paskutinius skrydžius atlikę „kukurūzininkai” yra prižiūrimi. Prisipažinsiu, niekada neteko matyti piloto kabinos (gyvai), todėl man tai padarė didžiausią įspūdį – daug įvairiausių mygtukų, o dar ir vairą pasukioti teko.

Džiaugiuosi aplankęs šiuos senolius, tikrai liks šaunus ir įsimintinas prisiminimas iš šios kelionės.

Daugiau apleisto transporto:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2017-06-13

Komentarai

 1. Martynas
  2019-04-05
  Atsakyti

  Gal galite parasyti kur yra labai noreciau apžiūrėti

 2. Tomas
  2022-08-01
  Atsakyti

  Kur randasi?

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.