Pirmosios pavasario dienos buvo išnaudotos turiningai. Atrodo žmogus važiuoji prie Baltijos jūros, bet ji nėra tiek įdomi, kiek šis ganėtinai neįprastoje vietoje esantis vokiečių „kūrinys“. Šis mano įvardintas „kūrinys“ buvo pavadintas „Memel-Nord“, o lietuviškai „Klaipėda-Šiaurė“.

„Memel-Nord“ pradėtas statyti tais pačiais 1939 metais, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Vokietijos. Pagal planą, tai turėjo sustiprinti Klaipėdos uosto, pakrančių gynybą. Iš pradžių įtvirtinimai buvo skirti apsisaugoti nuo puolimų iš jūros pusės, o po 1941 m. įvykusio Raudonosios armijos užpuolimo buvo pakeista gynyba ir bateriją apginklavo priešlėktuviniais „Flak 40“ modelio pabūklais.

Vienoje iš baterijų veikia muziejus „Memel-Nord“, kuriame galima pamatyti tikrai įdomių dalykų. Deja, buvo per vėlu užsukti į muziejų, nes atvykome per vėlai, tik spėjau nufotografuoti išeinančius muziejaus darbuotojus. Kitos baterijos, deja, apleistos, viduje nieko ypatingo nepamatysi. Tiesiog patiko vaizdas, kai tokie statiniai yra šalia jūros…

1 komentaras

  1. Skystai su nuotraukomis. Ten yra laaaabai daug geru vietu, bet matomai neileido autoriaus vidun. Apmaudu darnir taickad pati juodoji tvirtove dar atemus bent 5 metus atrode kurkas kitaip ir ispudingiau.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.