Gynybiniai įtvirtinimai

Pirmosios pavasario dienos buvo išnaudotos turiningai. Atrodo žmogus važiuoji prie Baltijos jūros, bet ji nėra tiek įdomi, kiek šis ganėtinai neįprastoje vietoje esantis vokiečių „kūrinys”. Šis mano įvardintas „kūrinys” buvo pavadintas „Memel-Nord”, o lietuviškai „Klaipėda-Šiaurė”.

„Memel-Nord” pradėtas statyti tais pačiais 1939 metais, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Vokietijos. Pagal planą, tai turėjo sustiprinti Klaipėdos uosto, pakrančių gynybą. Iš pradžių įtvirtinimai buvo skirti apsisaugoti nuo puolimų iš jūros pusės, o po 1941 m. įvykusio Raudonosios armijos užpuolimo, gynyba buvo atnaujinta ir apginkluota priešlėktuviniais „Flak 40” modelio pabūklais.

Vienoje iš baterijų įsikūręs muziejus „Memel-Nord”, kuriame galima pamatyti tikrai įdomių dalykų. Deja, buvo per vėlu užsukti į muziejų, nes atvykome per vėlai, todėl spėjau nufotografuoti tik išeinančius muziejaus darbuotojus. Kitos baterijos, deja, apleistos, viduje nieko ypatingo nepamatysi. Bendras vaizdas – gražus, ypač, kai tai yra šalia jūros.

Daugiau karinių objektų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2017-06-08

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.