Požeminis miesto valdymo centras

Tikriausiai ne vienas lankytojas iš karto spustelėjo ant tokio dėmesį atkreipiančio pavadinimo. Pavadinimas, mano manymu, puikiai atspindi šios požeminės vietos pavadinimą. Šiandien trumpai susipažinsime su buvusia Kauno miesto vadaviete.

Iš pradžių, ši slėptuvė statyta pagal standartinį planą su galimybe sutalpinanti iki 250 žmonių, vėliau ji buvo pertvarkyta į vadavietę talpinančią iki 50 žmonių. Pačios vadavietės bendras plotas apie 690 kv. m. Ji įrengta 5 metrai po žeme, turi vieną pagrindinį ir du atsarginius išėjimus. Toliau ilgi koridoriai ir daug patalpų: salė su stalais, kabinetai vadams, patalpos su miesto garsinių sirenų įranga – telefonų stotimi. Papildomai svarbu paminėti ir vandens rezervuarus, akumuliatorinę, ventiliacijos įranga, maisto sandėlį ir valgymo patalpą – visa kas svarbu išgyvenimui pavojaus atveju.

Ši vadavietė buvo skirta ekstremalių situacijų vadų posėdžiams. Pavyzdžiui, esant pavojui (karo atveju) vadai būtų galėję slėptis čia ir tuo pačiu saugiai priiminėti svarbius sprendimus.

Lietuvoje tokių vietų tikrai nėra daug, o likusios po truputį nyksta, yra griaunamos ir naikinamos. Noriu nuliūdinti visus tyrinėtojus, jog nuotraukos darytos praeitų metų rudenį, todėl apie šios vietos dabartinę būklę jokios informacijos neturiu.

Daugiau slėptuvių – bunkerių:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2019-03-31

Komentarai

 1. Fausta
  2019-04-05
  Atsakyti

  Ehh, taip norėtųsi daugiau nuotraukų, straipsnio detalesnio!

 2. M
  2019-09-25
  Atsakyti

  Ką ten veikia Asus dėžė?

 3. Liulkinas
  2019-11-27
  Atsakyti

  Kurioje čia vietoje yra tokia slėptuvė? Idomu apsidairyti po tokias vietas

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.