Tikriausiai ne vienas lankytojas iš karto spustelėjo ant tokio dėmesį atkreipiančio pavadinimo. Pavadinimas, mano manymu, puikiai atspindi šios požeminės vietos pavadinimą. Šiandien trumpai susipažinsime su buvusia Kauno miesto vadaviete.

Iš pradžių ši slėptuvė statyta pagal standartinį planą su galimybe sutalpinanti iki 250 žmonių, vėliau ji buvo pertvarkyta į vadavietę talpinančią iki 50 žmonių. Pačios vadavietės bendras plotas apie 690 kv. m. Ji įrengta 5 metrai po žeme, turi vieną pagrindinį ir du atsarginius išėjimus. Toliau ilgi koridoriai ir daug patalpų: salė su stalais, kabinetai vadams, patalpos su miesto garsinių sirenų įranga – telefonų stotimi. Papildomai svarbu paminėti ir vandens rezervuarus, akumuliatorinę, ventiliacijos įranga, maisto sandėlį ir valgymo patalpą – visa kas svarbu išgyvenimui pavojaus atveju.

Ši vadavietė buvo skirta ekstremalių situacijų vadų posėdžiams. Pavyzdžiui, esant pavojui (karo atveju) vadai būtų galėję slėptis čia ir tuo pačiu saugiai priiminėti svarbius sprendimus.

Lietuvoje tokių vietų tikrai nėra daug, o likusios po truputį nyksta, yra griaunamos, naikinamos. Noriu nuliūdinti visus tyrinėtojus, jog nuotraukos darytos praeitų metų rudenį, todėl apie šios vietos dabartinę būklę jokios informacijos neturiu.

6 komentarai

    1. Deja, dažniausiai vengiu daug aprašymo dėl pačios vietos saugumo, o nuotraukos atrinktos tai kas įdomiausia, nes kita dalis praktiškai „šlamštas” (daug nereikalingų daiktų ir pan.) – kas per daug, tas nesveika.

    1. Tikriausiai buvo kompiuteris, kuriam keitė vaizdo plokštę, bet apskritai slėptuvė buvo tapusi labiau daiktų sandėliavimo patalpomis, todėl nenuostabu, kad visokio š ten buvo.

  1. Kurioje čia vietoje yra tokia slėptuvė? Idomu apsidairyti po tokias vietas

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *