Nors šių metų žiema dar nepasirodė Lietuvoje, mes savo tradicijų nepamiršome ir šiek tiek laiko skyrėme palandžioti į požemius, o tiksliau į buvusias, jau nebenaudojamas slėptuves. Ši, viena iš Kauno miesto įmonių slėptuvių susilaukė mūsų dėmesio ne veltui. Pagrindinės priežastys – slėptuvė pakankamai švari, drėgmės nepaveikta ir su veikiančia elektra.

Kažkuriame straipsnyje tokio tipo slėptuvės aprašydavau šiais punktais:

  • Veikianti elektraelektra yra pilnai veikianti visose patalpose.
  • Ventiliacijos patalpos – dėl slėptuvėje veikiančios elektros paspaudus ventiliacijos sistemų mygtukus mechanizmai pradeda veikti.
  • Sandėliavimo patalpos – šioks toks šiukšlynas nuo čia buvusių lankytojų. Dalis dėžių jau išnarstytos ir suverstos į kampą. Dėžėse dar pilna įvairių modelių dujokaukių.
  • Informaciniai stendai su plakatais – keista, bet šioje slėptuvėje nepavyko rasti nei vieno plakato, o kabantys stendai – tušti.
  • Sanitarinės patalpos – įrengti dušai ir tualetai.
  • Medicinos punktas – sandėliavimo patalpose ant sienos kabo nedidelė medikamentų spintelė.
  • Pagrindinė patalpa – tvarkingi, nesulaužyti gultai. Kampe kabo įrankių stendas ant kurio likę tik du kastuvai. Įdomesnis radinys tik įžengus į slėptuvę – radiometras. Pagal apibrėžimą skirtas spinduliavimo intensyvumui arba energijai taip pat radioaktyvumui matuoti.

Kartu su šiuo paskutiniu šių metų straipsniu linkime jums Gražių Naujųjų Metų. Kitais metais laukia dar daugiau naujų, įdomių, neatrastų, apleistų, vietovių!

4 komentarai

    1. man atrodo labai aiskiai parasyta, kad vietoviu koordinaciu negalima skelbt, kaip nedaeina nesuprantu.

  1. Realiai tai suprantama kodel nesako vietoviu, nes yra galimybe, kad vandalai ateis i ta vieta ir viska sudauzys arba dar kokiu nesamoniu pridarytu.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *