Kauno įmonės slėptuvė

Nors šių metų žiema dar nepasirodė Lietuvoje, mes savo tradicijų nepamiršome ir šiek tiek laiko skyrėme palandžioti į požemius, o tiksliau į buvusias, jau nebenaudojamas slėptuves. Ši, viena iš Kauno miesto įmonių slėptuvių susilaukė mūsų dėmesio ne veltui. Pagrindinės priežastys – slėptuvė pakankamai švari, drėgmės nepaveikta ir su veikiančia elektra.

Ankstesniuose straipsniuose tokio tipo slėptuvės aprašydavau šiais punktais:

 • Veikianti elektraelektra yra pilnai veikianti visose patalpose.
 • Ventiliacijos patalpos – dėl slėptuvėje veikiančios elektros, paspaudus ventiliacijos sistemų mygtukus mechanizmai pradeda veikti.
 • Sandėliavimo patalpos – šioks toks šiukšlynas nuo čia buvusių lankytojų. Dalis dėžių jau išnarstytos ir suverstos į kampą. Dėžėse dar pilna įvairių modelių dujokaukių.
 • Informaciniai stendai su plakatais – keista, bet šioje slėptuvėje nepavyko rasti nei vieno plakato, o kabantys stendai – tušti.
 • Sanitarinės patalpos – įrengti dušai ir tualetai.
 • Medicinos punktas – sandėliavimo patalpose ant sienos kabo nedidelė medikamentų spintelė.
 • Pagrindinė patalpa – tvarkingi, nesulaužyti gultai. Kampe kabo įrankių stendas ant kurio likę tik du kastuvai. Įdomesnis radinys tik įžengus į slėptuvę – radiometras. Pagal apibrėžimą skirtas spinduliavimo intensyvumui arba energijai taip pat radioaktyvumui matuoti.

Kartu su šiuo paskutiniu šių metų straipsniu, linkime jums Gražių Naujųjų Metų. Kitais metais laukia dar daugiau naujų, įdomių, neatrastų, apleistų, vietovių!

Daugiau slėptuvių – bunkerių:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2019-12-30

Komentarai

 1. laba
  2020-02-18
  Atsakyti

  koordinates galima gaut?

 2. Labas rytas
  2022-12-27
  Atsakyti

  Realiai tai suprantama kodel nesako vietoviu, nes yra galimybe, kad vandalai ateis i ta vieta ir viska sudauzys arba dar kokiu nesamoniu pridarytu.

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.