Ne visada lankomos vietos yra labai geros ar bent jau pakenčiamos būklės. Didžioji dalis apleistų pastatų yra suniokoti vandalų, metalo mėgėjų. Šios aplankytos vietos aplinka kiek  įdomesnė ir būklę galime patraukti į šalį. Šiandien pristatysiu jau ne vieno kauniečio slampinėtą vietovę, šiuo metu apleistą Kauno aviacijos gamyklos aerodromą.

Tarpukario metu čia veikė Karo aviacijos dirbtuvės, kurios atlikdavo karinių lėktuvų remontą, žvalgybinių ir mokomųjų lėktuvų konstravimą. Sovietmečiu buvo dislokuotas 367-asis sraigtasparnių pulkas, o 2001 m. įkurtas paieškos ir gelbėjimo postas. Išsikėlus postui, 2016 m. nuspręsta aerodromą galutinai uždaryti. Nors ir uždarytas, bet dar pakankamai aktyvus. Galima pamatyti skraidančius ir besileidžiančius malūnsparnius, automobilių mėgėjų susitikimus.

Teritorija pakankamai nemaža. Vienas iš angarų naudojamas, šalia jo – buvusios gamyklos pastato griaučiai. Toliau seka trys nedidelės slėptuvės su atskirais įėjimais – išėjimais ir pagrindinis trijų aukštų pastatas su didžiuliu garažu. Didžiulė erdvė šiuo metu visiškai tuščia: du atskiri garažo vartai, apie devynis išėjimus į atskiras patalpas ir likusios kopėčios pakilimui į trečią aukštą. Lauke esančios trys identiško projektavimo slėptuvės taip pat tuščios.

Turint laisvą valandą apsilankyti garaže ir pasidaryti nuotrauką yra verta, o šiam kartui tiek.


https://lt.wikipedia.org/wiki/Kauno_aviacijos_gamyklos_aerodromas

6 komentarai

  1. Tai yra man lengviausiai atrastas apleistas pastatas Kaune. Jei kas norit aplankyti lengvai galima atrasti. Ispudingas savo dydziu ir vaizdu nuo stogo, deje dauguma kambariu yra tusti, bet islikusi senovine atmosfera vis dar jauciasi. Patekimas yra ganetinai lengvas, del to vandalai viska kas ten buvo suniokojo. Aplink taip pat yra apleistu pastatu planuoju juos aplankyti, artimiausiu metu parasysiu dar viena komentara su kitu sale esanciu pastatu aprasymu.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *