Apleista Rasos specialoji mokykla

Sugrįžtant į pavasario keliones, trumpam sugrįšime į šios mokyklos vizitą. Pavasario viduryje apsilankius Vilniuje dėl „asmeninių” priežasčių, pavyko kelionės eigoje aplankyti ir šią Rasos vardu pavadintą mokyklą.

Mokykla įkurta ganėtinai seniai 1958 metais. Iki 2005 metų buvo žinoma kaip Vilniaus 1-oji specialioji internatinė mokykla, o nuo 2005 m. – Vilniaus Rasos specialioji mokykla. Čia buvo vykdomos priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programos intelekto sutrikimų turintiesiems vaikams (todėl straipsnio pavadinime egzistuoja žodis ‘specialioji’). 2013 m. prijungus mokyklą prie Vilniaus Verkių mokyklos ir iškėlus čia buvusius mokinius, pastatų kompleksas dar kurį laiką buvo naudojamas, kol bėgant laikui tapo tuščias ir pamirštas.

Pastatų kompleksas įsikūręs ganėtinai matomoje vietoje, aplink supančių gyvenamųjų ir naudojamų pastatų. Pradedant tyrinėjimus po teritoriją gan dažnai teko sutikti vietinius, kurie vis žvilgtelėdavo į mus. Supratome, kad ilgai čia užsibūti negalime ir radus tinkamą momentą apžiūrėjome mokyklos vidų. Trumpa ekskursija pavyko, iš išorės nuotraukų puikiai matosi, jog pastatas prižiūrimas ir įėjimai tuoj pat po mūsų vizito buvo užkalti

Daugiau apleistų mokyklų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2018-08-10

Komentarai

 1. Jaguar
  2020-06-20
  Atsakyti

  Jau ten nebeapleistas objektas, menininkai užsiiėme patalpas, rengia „vakarėlius”

 2. Anonimas
  2021-02-11
  Atsakyti

  Geriau vaikams ta pastata atiduotu vaiku darželems arba seneliu namams. Ne kazkokiom nesamonem

 3. Irina
  2022-09-18
  Atsakyti

  As buvau sitoja mokykloje 1985-1987 , pragaras , ziuriu or baisois emocijos

 4. Povilas
  2023-04-10
  Atsakyti

  Gale man atrodo kaip daugiabutis

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.