Sugrįžtant į pavasario keliones, trumpam sugrįšime į šios mokyklos vizitą ir istoriją. Pavasario viduryje apsilankius Vilniuje dėl „asmeninių“ reikalų pavyko kelionės eigoje aplankyti ir šią Rasos vardu pavadintą mokyklą.

Mokykla įkurta ganėtinai seniai 1958 metais. Iki 2005 metų buvo žinoma kaip Vilniaus 1-oji specialioji internatinė mokykla, o nuo 2005 m. – Vilniaus Rasos specialioji mokykla. Čia buvo vykdomos priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programos intelekto sutrikimų turintiesiems vaikams. Ne veltui pavadinime egzistuoja žodis ‘specialioji’. 2013 m. prijungus mokyklą prie Vilniaus Verkių mokyklos ir iškėlus čia buvusius mokinius, pastatų kompleksas dar kurį laiką buvo naudojamas kol bėgant laikui tapo tuščias ir pamirštas.

Pastatų kompleksas įsikūręs ganėtinai matomoje vietoje, aplink supančių gyvenamųjų ir naudojamų pastatų. Pradedant kelionę po teritoriją gan dažnai teko sutikti vietinius, kurie vis žvilgtelėdavo į mus. Supratome, kad ilgai čia užsibūti negalima ir radus tinkamą momentą apžiūrėjome mokyklos vidų. Trumpa ekskursija pavyko, iš išorės nuotraukose puikiai matosi, jog pastatas prižiūrimas ir įėjimai tuoj pat po mūsų vizito buvo užkaltihttp://lietuvai.lt/wiki/Vilniaus_Rasos_specialioji_mokykla

2 komentarai

  1. Jau ten nebeapleistas objektas, menininkai užsiiėme patalpas, rengia „vakarėlius“

  2. Geriau vaikams ta pastata atiduotu vaiku darželems arba seneliu namams. Ne kazkokiom nesamonem

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.