Daugeliui apleistos ligoninės, bažnyčios, koplyčios asocijuojasi su vaiduokliais, dvasiomis, nejaukia ir gąsdinančia aplinka. Helovino (Helovyno) datai suradau tinkamą vietą, kuria norėčiau pasidalinti su jumis. Apie šią vietą galima rasti įvairių, šiurpių istorijų. Deja, šio projekto tikslas nėra pasakoti istorijas apie vaiduoklius, ypač kai dauguma tų istorijų yra tiesiog išgalvotos. Nenukrypstant nuo publikacijos vietovės, noriu pristatyti pakankamai atokią ir paslaptingą vietovę apleistą koplytėlę.

Koplytėlė statyta 19291930 metais prie kurios statybos prisidėjo vietiniai tiek piniginėmis lėšomis, tiek prisidedant statybų darbuose. Čia vykdavo mojinės, kai kurie atlaidai, atvykdavo kunigas. Nuotraukose galite pamatyti aplink koplytėlę esančius kapus, kuriuose pirmieji palaidoti ūkininkai, kurie ir prisidėjo prie statinio statybų. Vėliau didesnį plotą užpildė ir šalia gyvenę vietiniai. Įdomesnė dalis – kabantys vainikai koplyčios viduje, kurie čia kabo ne be priežasties. Kai buvo laidojami žmonės, dalis vainikų buvo kabinami ant sienų, taip papuošiant koplytėlės vidų. Pokario laikais čia buvo slepiami Lietuvos partizanų ginklai. Vėliau, kartas nuo karto čia dar įvykdo pamaldos, o nuo pokario metų koplytėlė tapo nebenaudojama. Iki dabar statinys stovi apleistas, įtrauktas į Lietuvos Respublikos Kultūros vertybių registrą, tačiau tai neapsaugo vietovės nuo atvykstančių adrenalino mėgėjų-vandalų niokojančių pastatą.

Ilgą laiką išgyvenusi koplytėlė saulėto vakaro vaizde atrodo paslaptingai. Deja, dalis dar 2006 metais įstiklintų langų vietose jau išdaužyti. Viduje nemaži vandalų padaryti nuostoliai. Nežinau, kas turi dėtis žmonių galvose pas kuriuos atsiranda noro (ypač tokio tipo vietose) imtis agresijos ir viską laužyti. Na, bet neverta švaistyti laiko ir moralizuoti šia tema. Šiltas rudeniškas oras ir aplankyta tikrai įdomi ir istorijomis apipinta vieta.

3 komentarai

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *