Apleista bažnyčia

Lygiai už mėnesio prasidės kalendorinis pavasaris, o jo belaukiant, labai neišsiplėsdami, apžvelgsime keletą vietų iš šiltesnio laikotarpio. Šiandien religinės vietos kategorijos turinį papildysime apleista bažnyčia.

Bažnyčios statybos prasideda 1935-ais ir užbaigiamos 1938 metais. Pastatyta pagal neobaroko stilių, iš monolitinio gelžbetonio sienų. Gyvavo apie dešimtmetį ir veikė kaip maldos namai. Pagrindinis statybų iniciatorius Lietuvos kunigas, mecenatas Kazimieras Ambrozaitis. Apie jo gyvenimo istoriją neišsiplėsime (kam įdomu tai Wiki nuoroda), bet jam sugrįžus iš JAV ir iš sesers įsigijus 10ha žemės sklypą, kilo mintis pasistatyti bažnyčia. Manoma, jog ją statė ne dėl pastoracinių tikslų (pastoracija – kunigo darbas su tikinčiaisiais), o spėjama pasistatė sau kaip paminklą už patirtus gyvenimo vargus. Amžinojo poilsio Kazimierui atgulus, maldos namų patalpos patapo sandėliu. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo bandoma kreiptis į Kultūros paveldo departamentą pastato išsaugojimui, bet jokių rezultatų tai nedavė. Viltis sužibo bažnyčios vietove susidomėjus vienuoliams Benediktams. Jie čia atliko nedidelius bažnyčios išorės remonto darbus, pakeitė stogą. Visai šalia pasistatė naują vienuolyno pastatą, o, deja, bažnyčia liko apkaltais langais. Pagal bažnyčios architektūrą ir išplanuotas patalpas, vargiai būtų buvę įmanoma pritaikyti jas vienuolyno įkūrimui.

Štai tokia šios bažnyčios atsiradimo ir egzistavimo istorija, o dabar keletas saulėtų akimirkų iš trumpo pasivaikščiojimo. Nors apleista, tačiau beveik kasdien sulaukianti nemažai lankytojų, tiek smalsuolių, tiek į šalia veikiantį vienuolyną atvykstančių žmonių.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2022-02-20

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.