Apleista pajūrio stovykla

Vasarai prasidėjus, laikas būtų pasivaikščioti po vasariškas vietas, kurių didžioji dalis arba tai apleistos sanatorijos-poilsio bazės, arba vaikų vasaros stovyklos. Šiandien turėsime trumpą ekskursiją po anksčiau veikusią vaikų vasaros stovyklą pajūrio krašte.

Stovykla pastatyta 1980 metais, tuo metu Maskvoje vykusių olimpinių žaidynių proga. Miestelis įsikuria vaizdingoje vietoje, visai šalia Kuršių marių kranto. Internete dar vis egzistuojantis aprašymas primena aktyvų stovyklos gyvenimą: … maudynės Kuršių mariose … rengiamos varžybos, estafetės, diskotekos … turistiniai žygiai į apylinkes … ekskursijos į Palangą …

Nuo pat įkūrimo pradžios neremontuojamos stovyklos gyvenimas pradeda blėsti. Kiekvieną vasaros sezoną vis nauji iššūkiai apgyvendinant vaikus prastėjančios būklės nameliuose. 2007 metais publikuotame straipsnyje užsiminama apie kiaurus stogus, patalpose esančius pelėsius ir kaip buvo taupoma elektra ir vanduo. Straipsnyje taip pat minima federacija, kuriai priklausė poilsiavietė ir jos abejingumas: … stovykla iš savo šeimininko remontui nėra gavusi nė cento … tikrasis stovyklos šeimininkas ja visiškai nesirūpina… . Nors federacija teigia bandžiusi gauti paramos iš vyriausybės, tačiau jokia parama taip ir nebuvo gauta.

Kritinis taškas pasiektas, stovykla užveria duris. 2013 metais įvyksta pirkimo sandoris, po kurio pastatų kompleksas atitenka į miesto savivaldybės rankas. Kuriami planai apie stovyklos atnaujinimą, kurie tik ir liko planais. 2023 metų pradžioje vienbalsiu savivaldybės tarybos narių sprendimu, vietovė perduodama profesinio mokymo centrui su tikslu stovyklai suteikti antrą gyvenimą.

Daugiau apleistų stovyklų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2023-06-24

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.