Reabilitacijos centras

Maždaug prieš metus aplankėmę šį uždarytą reabilitacijos centrą. Tuo metu tai buvo bene populiariausia „apleista” vieta, tarp tokio tipo vietų mėgėjų. Nors pastatas pilnai ištuštėjo, tuo metu galėjo pasirodyti kaip dar vis veikiantis centras dėl nuolat čia jį lankančių smalsuolių.

Reabilitacijos centras-sanatorija pavadinimu „Pušyno kelias” pradeda veikti 1964 metais Verkių regioniniame parke. Centras įsikuria pastatuose, kurie pagal projektą buvo statyti vaikų vasaros stovyklos veiklai. 1995 metais sanatorija įregistruojama kaip gydymo įstaiga teikianti reabilitacijos paslaugas. Vykdant veiklą, įstaiga susidūrė su sunkumais dėl paramos, kuri buvo reikalinga paslaugų gerinimui, įrangos pirkimui, pastatų atnaujinimui. Veikiant kaip uždarai akcinei bendrovei, gauti valstybės ar Europos Sąjungos paramas buvo praktiškai neįmanoma. Po ilgų diskusijų, 2015 metais iš Uždaros akcinės bendrovės statusas pasikeičia į Viešoji įstaiga. Tris metus veikusi kaip viešoji įstaiga, reabilitacijos centras 2018 metais reorganizuojamas ir prijungiamas prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės. Reorganizacijos tikslas – gerinti reabilitacijos centro teikiamų paslaugų prieinamumą ir jų kokybę.

Praėjus maždaug ketveriems metams po reorganizacijos, 20212022 metais pasigirsta kalbos apie skyriaus uždarymą. Deja, bet 2022 metų birželio 1 d. skyrius uždaromas, o teikiamos paslaugos perkeliamos į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Pagrindinės uždarymo priežastys: reikalingos per didelės investicijos (nuo 10-12 mln. eurų) centro atnaujinimui; įstaiga dirbo nuostolingai, generavo 100 tūkst. eurų nuostolio per mėnesį; vieta įsikūrusi regioniniame parke šalia kultūros paveldo, todėl bet kokie renovacijos planavimo darbai užtruktų ilgai ir būtų net gal ir neįmanomi. Iškėlus reabilitacijos centro veiklą, pastatų kompleksas atsidūrė ant prekystalio, kurio vertė 4.2 mln. eurų.

Reabilitacijos centro uždarymas buvo skaudus ne tik čia dirbusiems gydytojams, bet ir pacientams. Jie apie buvusį centrą atsiliepia tik gerais žodžiais, sukūrė net peticiją jo išsaugojimui. Daug metų veikęs reabilitacijos centras dabar jau tik prisiminimas, o kas dėl to kaltas prasmės ieškoti jau nebėra.

Kiti apleisti reabilitacijos centrai:

 

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2023-08-12

Komentarai

 1. domis
  2023-08-12
  Atsakyti

  yra sensoriu?

 2. nezinomas
  2023-12-26
  Atsakyti

  kur galima rasti tai

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.