Ankstesniame šio mėnesio straipsnyje minėjau, kad šį mėnesį, kas savaitę įkelsiu bent po vieną straipsnį. Pirmą savaitę paskelbiau buvusius Snoro kioskus, o štai ir antros savaitės vieta – apleista koplytėlė tiesiog vidury laukų.

Koplyčia pastatyta maždaug 1828 metais pagal klasicizmo architektūros stilių. Ji turi įdomią sienų faktūrą, kurios mūrytos iš lauko akmenų, o paviršiuje išdailintos smulkiais akmenėliais. Viduje yra įrengti du aukštai, altorius, medinės kolonos. Pati koplyčios atsiradimo istorija gana trumpa. Pastatyta vieno iš sukilimo generolo vadų atminimui.

Beveik 200 metų skaičiuojanti koplytėlė šiuo metu yra apleista. Nors ir yra įregistruota į LR Kultūros vertybių registrą, tačiau šiuo metu ja niekas nesirūpina. Bet kokiu atveju vieta yra įdomi ir turinti savo istoriją.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *