Šiandien turėsime trumpą, bet ganėtinai įdomią virtualią ekskursiją po ne itin jaukią apleistą vietą. Bendrai, apleistų vietų tyrinėjimas jaukumo ir taip neprideda, o vaikščiojant po tokio tipo vietas-patalpas įspūdžius tik paaštrina. Iš tikrųjų vieta labai panaši į ligoninę, tačiau anksčiau čia veikė tyrimų centras, kuriame buvo atliekama detali žmogaus kūno analizė. Oficialiai, čia buvo atliekamos teismo medicinos ekspertizės taip pat tyrimai pagal teismo, prokuratūros ar ikiteisminių tyrimo pareigūnų pavedimus. Dažniausiai į šias patalpas atvykdavo neaiškiomis aplinkybėmis mirę žmonės, kuriuos tyrimų centro ekspertai kruopščiai apžiūrėdavo, atlikdavo kūno apžiūrą, jo analizę ir nustatydavo mirties priežastys. Čia atvykdavo ir gyvieji, kuriems taip pat būdavo atliekama panaši procedūra nustatant kūno sužalojimus, kurie iš dalies supaprastindavo teisėsaugos specialistų darbą aiškinantis įvykių aplinkybes.

Įstaiga veikė buvusio karinio miestelio pastatuose atnaujinus ir pritaikius ten esančias patalpas. Laikui bėgant ir plečiantis įstaigos funkcijomis, patalpos tapo nebetinkamos veiklos vykdymui, o jų atnaujinimas ir rekonstrukcija būtų kainavę nemažas lėšas, todėl nuspręsta tyrimų centrą iškelti į naujas patalpas. Anksčiau naudoti kabinetai ištuštėja, lieka tik užrašai ir nejauki aplinka. Senojo pastato viduje turime nemažai nedidelių kabinetų taip pat dvi sekcines, kuriose buvo atliekami kūnų skrodimai. Toliau techninės patalpos, ilgi ir šviesūs koridoriai, o vieno iš jų gale šaldymo kamera, kurioje buvo laikomi po analizės ar jos dar vis laukiantys žmogaus kūnai.

2 komentarai

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *