Apleistas tarybinis ūkis

Pirma, tai visus su 2023 metais, o, antra, su nauju projekto sezonu. Naują sezoną atidarysime pratęsdami industrinių vietų tyrinėjimus. Jau anksčiau esame aplankę tokias vietas kaip šiltnamių kombinatas, kompleksas, sėklų ruošimo fabrikas, gėlyno laboratoriją… į šią kolekciją pridėsime dar vieną vietą – apleistą tarybinį ūkį.

Labai trumpai apie ūkį. Pradėjo veikti dar 1956 metais su daugiau kaip 300 darbuotojų. Čia buvo pagrinde auginami pomidorai, agurkai ir gėlės. Ūkį sudarė gruntiniai ir hidroponiniai (hidroponika – augalų auginimas vandenyje) šiltnamiai. Hidroponiniuose daugiausia auginti augurkai, o gruntiniuose gėlės: rožės, gvazdikai, gerberos… Plečiantis miestui (kuriame buvo pastatyti šiltnamiai) ir kuriant naują gyvenąmąjį rajoną šalia, ūkis buvo sumažintas iki 60 ha. Šiek tiek vėliau (Lietuvos priklausomybės pradžioje) ūkis nutraukė savo veiklą.

Šiandien dienai ūkio pastatai ir šiltnamiai stovi ant valstybinės žemės. Buvo bandoma privatizuoti žemę ir statyti komercinės paskirties pastatus, bet pagal dokumentus buvęs ūkio plotas gali būti panaudotas tik žemės ūkio veiklai. Dalis šiltnamių jau nugriauti, todėl buvęs tarybinis ūkis greitu metu liks tik prisiminimas.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2023-01-11

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.