Apleista vaikų sanatorija

Įtempta situacija Lietuvoje, karantinas visoje šalyje, didėjantis sergančiųjų skaičius ir šalies savivaldybių nerimas dėl ligoninių vietų trūkumo kelia tikrą paniką. Galėčiau būti puikus naujienų portalų straipsnių rašytojas su tokiomis įžangomis. Iš tikrųjų nėra ko bijoti, panikos tikrai nėra, o situacija šalyje kontroliuojama. Kelias dienas bandžiau parinkti publikacijos vietą tokią, kuri galėtų bent šiek tiek įsikomponuoti tarp šiandienos aktualijų. Tik prasidėjus jau gerai žinomo viruso plitimui Europoje, ne viena Lietuvoje esančių savivaldybių pradėjo ruoštis blogiausiam scenarijuj anksčiau. Pavyzdžiui, Kauno miesto savivaldybė Kauno rajone esančią apleistą sanatoriją pradėjo remontuoti ir ruošti patalpas būsimų sergančių priėmimui. Tarkime, jeigu situacija šalyje pablogėtų ir atsirastų didžiulis patalpų poreikis sergantiems, tokiu pavyzdžiu galėtų pasekti ir kitos miestų savivaldybės. Tikrai ne viena savivaldybė turi nemažai įvairios paskirties nenaudojamų, bet pakankamai neblogos būklės pastatų. Vienas iš jų, štai šis nebenaudojamas pastatų kompleksas, kuriame dar visai neseniai veikė, bet dėl įvykusios reorganizacijos lėšų taupymo tikslais veiklą sustabdžiusi, pakankamai didelė, apleista vaikų sanatorija.

Praktika rodo, jog pastato išorės nuotraukų paskelbimas nėra geras sprendimas vietos išsaugojimui. Tačiau dėl kelių priežasčių, nutariau į nuotraukų albumą įtraukti šiek tiek ir išorės kadrų. Visų pirma, tai pati sanatorija saugoma ir viduje vyksta valymo darbai, o išorės nuotraukomis norėjau pasidalinti tam, kad galėtumėte pamatyti kaip atrodo pastatas, kuris dar neseniai buvo rekonstruotas tiek išorėje, tiek viduje. Tokios būklės kompleksas galėtų būti greitai pritaikytas, kad ir mano minėtu pavyzdžiu, laikinai apgyvendinant žmones saviizoliacijai ar lengvos susirgimo stadijos žmonių gydymui.

Didžiulis kompleksas sudarytas iš kelių korpusų be susijungiančių ilgais koridorių perėjimais į gyvenamąjį pastatą, mokymosi ir laisvalaikio patalpas bei gydymo ir procedūrų skyrius. Čia apsistojusiems vaikams buvo vykdomos švietimo pamokos, suteikiamos reikalingos gydymo procedūros, puikios apgyvendinimo patalpos su sutvarkytais kambariais ir atnaujintu baldų inventoriumi. Nieko naujo, jog toks skyrius buvo uždarytas dėl skylėto valstybės biudžeto, o apsistoję vaikai buvo iškelti į didesnius ligoninių-sanatorijų skyrius. Laikas parodys, kas atsiras ir įsikurs šiame dideliame pastatų komplekse.

Daugiau apleistų sanatorijų ir gydymo centrų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2020-04-12

Komentarai

  1. Rymka
    2020-11-25
    Atsakyti

    Gal kordinates galima 🙂

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.