Bankrutavęs viešbutis

Buvusių įstaigų kategorijoje atsiduria apleistos ar vietą pakeitusios valstybinės įstaigos, kurių senosios patalpos tiesiog tampa apleistomis. Taip pat šią kategoriją vis dažniau papildo ir privačios įmonės, nutraukusios veiklą ir paskelbusios bankrotą. Šiandien šią skiltį papildysime panašaus likimo įstaiga, kuriai bankrutavus, patalpos tiesiog tapo apleistomis su viduje paliktais visais baldais.

Vietą, o tiksliau nedidelėje gyvenvietėje anksčiau veikusį viešbutį aprašysime kiek neįprastu formatu, atsakant į tris žemiau esančius klausimus:

Kodėl taip nutinka? Pragyvenimo lygiui smunkant žemyn, žmonės natūraliai pradeda ieškoti geresnių gyvenimo sąlygų, iš mažesnių miestelių išvyksta į didesnius ar netgi emigruoja į kitas Europos-pasaulio šalis, kuriose suranda geriau apmokamą darbą ir bendrai geresnes gyvenimo sąlygas.

Kaip šis procesas paveikia mažesnes gyvenvietes? Mažėjant gyventojų skaičiui, uždaromos valstybinės įstaigos (ligoninės, mokyklos), o privačios įmonės (restoranai, parduotuvės) nutraukia veiklą ar išsikelia į didesnius miestus.

Kodėl nutraukia veiklą ir bankrutuoja? Logikos ieškoti nereikia, nėra žmonių, todėl ir nėra klientų verslui, o verslas be klientų tiesiog neįmanomas.

Šio bankrutavusio viešbučio istorija, panašu, liūdnesnė. Turbūt, buvusio verslo savininkams veiklos perkelti nepavyko, o pats viešbutis tapo miestelio vaiduokliu. Galimybė pasitaikė pakalbinti dar vis miestelyje gyvenančius žmones ir kaip jie patys sako: „…gyvensiu kol numirsiu, čia gimiau, užaugau ir mirsiu…”

Dalinasi mintimis ir apie patį viešbutį:

„…veikė čia ir tas viešbutis, ir barai, daug žmonių atvažiuodavo, nebūdavo praktiškai vietų apsistoti…”

„…visi išvažiavo, kaip ir visur, geresnio gyvenimo ieškoti, o kai neliko jaunimo, tai čia viskas ir pradėjo užsidarinėti…”

Štai tokios frazės iš jų pačių lūpų, nostalgija ir kartu liūdesys, o straipsnio pabaigą užbaigsime šiais žodžiais: „…gal ateis kažkada geresni laikai, bet manęs jau nebebus…”.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2022-05-10

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.