Apleisti vasarnamiai

Kelionės metu aplankome labai daug vietų, nuo labai geros būklės iki labai prastos išvaizdos pastatų. Prastesnės išvaizdos ar vietos be istorijos dažniausiai nugula į archyvus arba į paskutinę eilę. Vėliau turint laiko ir atliekant nuotraukų peržiūras pavyksta sudėlioti albumus vietų, kurių niekaip nepavykdavo nei aprašyti, nei priskirti kategorijai. Šiandienos sudėliotas albumas – vasarnamiai.

  1. Apleistas vasarnamis
  2. Poilsio namukas
  3. Apleisti vasarnamiai prie upės
  4. Pamiršta stovykla

Apleistas vasarnamis

Pradėsime nuo pakankamai didelės kvadratūros vasarnamio, kuriame įrengtos lauko ir vidaus verandos, erdvi salė su stalais, virtuvė. Antrame aukšte trys miegamieji ir svetainė, o rūsyje pirtis ir baseinas. Kokiomis aplinkybėmis vasarnamis tapo apleistas ir kur dingo jo savininkai – nežinoma (vizito metu visos namo durys buvo atviros, be jokių teritorijos priežiūros ženklų). Pastatas kurį laiką buvo pardavinėjamas, bet savo pirkėjo taip ir nerado.

Ši vieta iš seno archyvo, todėl šiandienos situacija gali būti visai kita.

Poilsio namukas

Šį poilsio namelį pastebėjome važiuojant pro mažą gyvenvietę. Aplinka pasirodė neprižiūrėta, iš tolo matėsi praviros durys, todėl nusprendėme apžiūrėti vietą iš arčiau. Užėjus į namelio vidų radome tvarkingus kambarius (kilo klausimas ar nerasime viduje žmonių – kurį laiką stebint aplinką jokių žmonių taip ir nepamatėme).

Vieta iš labai seno archyvo, todėl žemiau esančio namelio vaizdas jau istorija.

Apleisti vasarnamiai prie upės

Vaizdingoje vietoje statyti vasarnamiai šiandien yra tiesiog vaiduokliai. Iš tikrųjų daugiau klausimų nei atsakymų. Nėra aišku kokia buvo jų pirminė paskirtis t.y idėja, bet pagal kraštovaizdį akivaizdžiai buvo statomi kaip poilsio paskirties namai. Iš namų jau nieko neliko, todėl galime pasimėgauti tik gamtos ramybe ir jos vaizdais.

Pamiršta stovykla

Pabaigai beveik į temą turime pamirštą stovyklą, kurioje tarp pušų slepiasi maži nameliai, kurie vienaip ar kitaip statyti vasaros sezonui ir savotiškai įsiterpia į šiandienos temą. Stovykla pradėjo veikti jau Lietuvos nepriklausomybės metais, maždaug 1997-ais. Vasaros metu čia apsistodavo vaikų grupės, buvo organizuojami renginiai, pramogos, edukaciniai užsiėmimai. Veikė iki 2005-2006 metų, o nuo to laiko buvo naudojama tik dalinai. Šiandien iš stovyklos liko tik nameliai, kurie kaip grybai pasislėpę tarp pušų ir krūmynų.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-04-08

Komentarai

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.