Šioje lankytoje vietoje gyvavo nedidelis dvaro miestelis. Pastatai buvo pastatyti iš medžio, kurie, deja, sudegė per 1763 m. kilusį gaisrą. Po šio nelaimingo atsitikimo pradėti statyti mūriniai pastatai: rūmai, rytinė oficina bei svirnas. XIX a. pastatyti dar vieni rūmai, kuriuose apsistodavo svečiai, gyvendavo tarnai. Bėgant metams miestelis vis plėtėsi: įkurtas turgus, pastatyta arklidė bei karvidė.

Sugrįžkime į XIX a. pastatytus rūmus, kuriuose teko apsilankyti ir pasivaikščioti jų viduje. Pastato išorės langai praktiškai visi užkalti, keletas iš neužkaltų langų jau išdaužyti, uždengti plėvele. Apžiūrėjus pastato išorę įlindome į vidų. Maniau, jog teks dairytis po tuščias ir tamsias patalpas. Daugelyje kambarių yra likusių senų baldų ir daiktų. Pakankamai geros būklės laiptai, aukštuose tvarkinga ir švaru. Šiuos rūmus žadėjo restauruoti, bet jokių vykusių darbų čia nesimato ir tikriausiai nesimatys. Pastatas šiuo metu yra apleistas, bet prižiūrimas ir saugomas.


Daugiau apleistų dvaro sodybų:

1 komentaras

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.