Apleisti autobusai

2024-uos pradėsime su apleistu transportu, o konkrečiau su apleistais autobusais, kuriuos atsitiktinai pavyko rasti vienoje iš atvirų teritorijų. Nors autobusų čia tik septyni, tie septyni yra labai įdomūs savo senumu – juos galime žiūrėti jau kaip į antikvariatus – tokių kelyje nebepamatysi.

Nuotraukų albumą padalinome į autobusų markę ir modelį, taip bus galima suprasti į ką žiūrime. Žinoma, jeigu atsiras autobusų ekspertų, tai markę ir modelį nustatėme „iš akies”, todėl nebus siurprizas, kad vienas ar du yra identifikuoti neteisingai. Ypač sunku identifikuoti tuos, kurie jau yra praradę savo pirminę t.y originalią išvaizdą.

Pastaba: Matomi transporto priemonių valstybiniai numeriai pakeisti ir sugeneruoti atsiktinai.

Van Hool T815/T915

Van Hool yra Belgijos autobusų ir troleibusų gamybos įmonė, kuri buvo įkurta 1947 metais. Pirmieji šio gamintojo autobusai XXI a. atkeliavo į Kauną. Vėliau migravo per miestus, buvo galima pamatyti ir Šiauliuose. Žemiau nuotraukoje esantis autobusas yra Van Hool T915. Tokio tipo išvaizdos autobusai pradėti gaminti nuo T815 serijos. Gaminti kaip turistiniai autobusai ir pirmieji iš gamybos linijos 1987 metais iškeliavo į JAV.

Volvo B10M

Toliau turime gerai žinomo gamintojo Volvo, 19782003 metais gaminto kaip miesto ir tolimųjų reisų B10M markės autobusą. Buvo populiarūs ir daugiausiai parduoti dėl savo važiuoklės specifikacijų (ypač Jungtinėje Karalystėjė). Važinėjo tokiose šalyse kaip Singapūras, JAV, Australija, Naujoji Zelandija, Belgija, Graikija, Hong Kongas. Įdomus faktas, jog Volvo bendradarbiavo su jau mums žinoma Van Hool gamintoja, todėl kai kurios B10M modifikacijos turi Van Hool autobusų išvaizdos panašumų. Šį modelį identifikuoti nebuvo lengva, bet pagal vos matomus žibintus ir langų struktūrą, tai yra arčiausiai pagal panašumus mūsų įvardintas modelis.

LAZ-695

Toliau – vienas populiariausių tarybinių modelių autobusų – LAZ-695. Gamintas 19562006 metais, Lvovo autobusų gamykloje, Ukrainoje. Tai buvo vienas pirmųjų LAZ gamyklos pradėtas leisti autobusų modelis. Pagrinde naudotas kaip miesto, priemestinis, tarpmiestinis autobusas. Per gamybos metus buvo pagaminta daugiau kaip 8 modifikacijos. 1986 metais šio modelio autobusai daug pasitarnavo vykdant Černobylio evakuaciją.

Iveco TurboDaily

Italijos gamintojo Iveco du keleiviniai mikroautobusai TurboDaily. Pirmieji modeliai gaminti 19781999 metais (žemiau nuotraukoje baltas mikroautobusas) su 2.5 l (vėliau buvo ir 2.8 l modifikacijų) dyzeliniais varikliais. Nuo 1999 metų pradėta gaminti šio modelio nauja serija – Daily su atnaujinta išvaizda ir varikliu (žemiau nuotraukoje žalias mikroautobusas).

Neoplan Jetliner

Neoplan – Vokietijos automobilių įmonė, gaminanti autobusus, troleibusus ir tarpmiestinius autobusus. Žemiau turime viena iš šios gamintojos modelių – Jetliner, kuris pradėtas gaminti 1973 metais.

Volvo B12

Straipsnį uždarysime čia esančiu geriausios būklės autobusu – Volvo B12. Šio modelio autobusai gaminti 19972011 metais.

Daugiau apleistų autobusų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-01-14

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.