Lietuvoje vienas po kito ruošiami projektai įvairių sporto kompleksų statybai. Nesu iš tų, kuris domisi tokiais projektais, bet su minimaliomis paieškomis nesunku surasti ir sužinoti jų progresą. Kažkaip tapo įprasta nugriauti senus pastatus, pradėti naujus statybos darbus ir jų neužbaigti. Pavyzdžiui, dar 2017 metais lankytas Lazdynų baseinas dar vis „progrese”. Dabar jau darosi juokinga skaityti minėto straipsnio įžangą, kuriame užsiminiau apie planuojamą darbų pabaigą. Ne, Lazdyno baseinas dar nei atidarytas, nei pastatytas. Gal ir keistoka šio straipsnio įžanga, bet Lietuvoje bendrai lyginant visus miestus tokių sporto vietų kaip baseinai, stadionai ir kiti sporto kompleksai tampa paskutine vieta. Didžioji dalis miestų užkišti parduotuvėmis, prekybos centrais. O kur sportuoti jaunimui ir siekti sportininko karjeros? Kaip pasiruošti olimpinėms varžyboms ir laimėti medalius? Tokių vietų mažai ir per mažai. Dalis jų veikia, dalis jų senos ir prašosi restauracijos, kitos nebaigtos statyti, o kitos apskritai apleistos. Viena iš tokių šio straipsnio temos vietų – apleistas nedidelis sporto kompleksas.

Sporto kompleksą sudaro stadionas, baseinas ir dar keli administracinės paskirties nameliai. Laikui bėgant ir prastėjant pastatų būklei, kompleksas tapo nebenaudojamas, mažėjo renginių apimtis, kol galutinai tapo uždarytas. Žinoma, stadionas yra atviras ir visiems prieinamas todėl čia bėgioja žmonės, žaidžia vaikai. Tačiau visai šalia liūdnesnis vaizdas – griūvantis baseino pastatas. Jo viduje: pagrindinė baseino patalpa su dar išlikusiomis žiūrovų tribūnomis, dušais, persirengimo kambariais. Toliau administraciniai kabinetai, sporto ir mokymosi salės. Ne paslaptis, jog savivaldybė pastato rekonstrukcijai vis bandė surasti investuotojų, tačiau taip niekas rimtai ir nesusidomėjo.

Pabaigai galiu tik pridurti, jog tokio tipo pastatai turėtų būti rekonstruojami ir pritaikomi įvairioms sporto šakoms. Gaila, kad savivaldybėms nepavyksta atrasti lėšų pastatų rekonstrukcijai. Viską paprasčiau palikti, užmiršti ir apleisti. Tikiuosi bent iki sekančios apleistų baseinų temos publikacijos Lazdynų baseinas jau bus atidarytas ir džiaugsis dideliais lankytojų srautais.

1 komentaras

  1. Sveiki, ieškau meniniam pasirodymui vietos ir sugalvojau pasižvalgyti po senus baseinus, ar būtų įmanoma sužinoti vietą arba su kuo reikėtų bendrauti dėl patekimo ir patalų apžiūrėjimo?:)

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *