Apleista kaimo mokykla

Kaip ir kiekvieną Rugsėjo mėnesio pradžią visus sveikiname su mokslų metų pradžia ir tradiciškai šį mėnesį pradedame su apleista mokymosi įstaiga.

Mokyklų uždarymo procesas niekur nedingo ir kasmet pasiglemžia dešimtis mokymosi įstaigų. Iš mažesnių miestelių, kaimo vietovių, mokiniai perkeliami į didesnių miestų mokyklas. Pastatai lieka tušti, o didžioji dalis mokyklos personalo be darbo.

Šios mokyklos gyvavimas prasidėjo dar 80-iais, kai pirmieji dešimt mokinių pradėjo mokslo metus. Didėjant mokinių skaičiui, didėjo ir klasių skaičius. Iš septynmetės, mokykla tapo aštuonmetė, o vėliau ir devynmetė. Įstaigai toliau sparčiai augant, mokiniams duris atveria naujas mokyklos pastatas su sporto ir aktų salėmis, valgykla ir erdviomis mokymosi klasėmis. 2000-ais mokinių skaičius pradeda mažėti kartu su kaimo vietovės gyventojais. Jaunesnės šeimos keliasi gyventi į didmiesčius, todėl vaikų skaičius gyvenvietėje mažėja. Mokykla reorganizuojama, prijungiama prie kitos mokymosi įstaigos, o pastato durys užveriamos visam laikui.

Šiai dienai pastatas tiesiog apleistas. Miestų savivaldybės susiduria su iššūkiais bandydamos surasti pirkėjus tokio tipo pastatams, o jų belaukiant, statinių būklė tik prastėja. Tokios liūdnos naujienos iš mokyklų gyvenimo, o mes sekantį kartą apžvelgsime dar kelias apleistas švietimo įstaigas.

Daugiau apleistų mokyklų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2022-09-04

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.