Kaip ir kiekvieną Rugsėjo mėnesio pradžią visus sveikiname su mokslų metų pradžia ir tradiciškai šį mėnesį pradedame su apleista mokymosi įstaiga.

Mokyklų uždarymo procesas niekur nedingo ir kasmet pasiglemžia dešimtis mokymosi įstaigų. Iš mažesnių miestelių, kaimo vietovių, mokiniai perkeliami į didesnių miestų mokyklas. Pastatai lieka tušti, o didžioji dalis mokyklos personalo be darbo.

Šios mokyklos gyvavimas prasidėjo dar 80-iais, kai pirmieji dešimt mokinių pradėjo mokslo metus. Didėjant mokinių skaičiui, didėjo ir klasių skaičius. Iš septynmetės, mokykla tapo aštuonmetė, o vėliau ir devynmetė. Įstaigai toliau sparčiai augant, mokiniams duris atveria naujas mokyklos pastatas su sporto ir aktų salėmis, valgykla ir erdviomis mokymosi klasėmis. 2000-ais mokinių skaičius pradeda mažėti kartu su kaimo vietovės gyventojais. Jaunesnės šeimos keliasi gyventi į didmiesčius, todėl vaikų skaičius gyvenvietėje mažėja. Mokykla reorganizuojama, prijungiama prie kitos mokymosi įstaigos, o pastato durys užveriamos visam laikui.

Šiai dienai pastatas tiesiog apleistas. Miestų savivaldybės susiduria su iššūkiais bandydamos surasti pirkėjus tokio tipo pastatams, o jų belaukiant, statinių būklė tik prastėja. Tokios liūdnos naujienos iš mokyklų gyvenimo, o mes sekantį kartą apžvelgsime dar kelias apleistas švietimo įstaigas.

a

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.