Apleista kaimo cerkvė

Gan senokai turėjome religinių vietovių, todėl šiandien virtualiai nusikelsime į atokią kaimo vietovę ir susipažinsime su ten stovinčia apleista cerkve.

1653 metais Rusijos caras Aleksejus Michailovičius ir patriarchas Nikonas įvykdė Rusijos bažynčios reformą, kurioje įvedė daug pakeitimų: uždrausti nusilenkimai iki žemės, įsakyta žegnotis ne dviem, o trimis pirštais, keitėsi cerkvių įrengimas. Po šios reformos susikūrė sentikybė – organizacijos ir religiniai judėjimai, kurie prieštaravo reformai ir jos pakeitimams.

Aleksandro II caro valdžios metais (18551881) Lietuvoje veikusios sentikių religinės bendruomenės nuolat buvo persekiojamos, uždarinėjamos jų maldyklos, draudžiama buvo melstis net savo namuose. Situacija sentikiams šiek tiek pagerėjo 1883 metais, kuriais leista pastatyti maldyklą, o 1906 m. Rusijos imperijos įstatymu legalizuotos sentikių organizacijos.

Ši cerkvė pastatyta, o tiksliau atstatyta 1920 metais. Anksčiau jos vietoje stovėjo net dvi šventovės, kurios, deja, Pirmojo pasaulinio karo metu sudegė. 1924 metais cerkvę lankė daugiau kaip 500 sentikių, o iki 1949 m. skaičius išaugo virš 800. Sentikių skaičius pradėjo mažėti nuo 1980 metų. o nuo 1990 m. cerkvėje nebevyksta pamaldos. Šventovė apleista jau daugiau kaip 30 metų.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-06-01

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.