Apleista įkalinimo įstaiga

Visai neseniai teko „užmatyti” vieno iš Lietuvos naujienų portalų skelbtą straipsnį apie tai, jog įkalinimo įstaigose – areštinėse trūksta vietų asmenims atlikti bausmes. Įsivaizduokite, kokia kurioziška situacija – gauni bausmę, bet jos negali atlikti. Birželį LR Vyriausybė pritarė kalėjimų sistemos pertvarkai, kurios metu bus sujungtos visos įkalinimo įstaigos, taupomi pinigai ir panašiai. Ko galime tikėtis iš tokios reformos niekas kol kas dar nežino. Panašios reformos turi ir neigiamą poveikį, todėl nėra aišku ar įkalinimo įstaigų veikla gerės, ar atvirkščiai bus likviduojamos ir taps apleistos. Tokių apleistų vietų Lietuvoje jau turime, kad ir ši įkalinimo įstaiga.

Įstaiga uždaryta pakankamai seniai dėl akivaizdžiai prastų „gyvenimo” sąlygų (nenustebčiau, jeigu komentaruose pasipiltų klausimai ir frazės „o kam reikalingos geros gyvenimo sąlygos nuteistiesiems?”). Paprasčiau kalbant, pastatas tiesiog atgyveno savo, todėl nebuvo tinkamas nei čia dirbusiam personalui, nei čia bausmę atlikusiems nuteistiesiems. Galbūt, buvo ir saugumo spragų dėl kurių nuteistieji galėjo lengvai pabėgti iš įstaigos. Trumpai apie pačią infrastruktūra: kelių aukštų pastatas su maždaug 16-18 sulaikymo kameromis (5-6 per aukštą) ir keletas personalo – budėtojų kambarių.

Tiek tos ir įkalinimo įstaigos. Smagu pasivaikščioti, bet visai nebūtų smagu praleisti čia gyvenimo metus.

Daugiau apleistų vietų:

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2022-10-19

Komentarai

  1. Anonimas
    2022-11-04
    Atsakyti

    kordinates?

Rašyti komentarą:

Komentarai matomi tik po administracijos patvirtinimo. Komentarai su publikacijų vietovės pavadinimais ir adresais nepatvirtinami.