Apleista biochemijos gamykla

Kovo mėnesį tęsiame su apleista industrija ir prisiminsime daugumai pažįstamą apleistą biochemijos gamyklą. Šią gamyklą visada įdomu aplankyti, o tiksliau patikrinti ar tebestovi dar vis (kaip iš eilėraščio Trakų pilis). Nors tai visiška naujokų vieta, kurią aplankyti paprasta, bet mes vis tiek sugrįžtame ir kokį naują kadrą padarome iki kol viskas bus nugriauta.

Gamykla pradėta statyti 1964 metais dviem etapais. Pirmasis statybų etapas baigtas 1970-ais, o antrasis užbaigtas 1972 metais. Nuo 1971 m. gamykla sparčiai plečiasi, atidaromi hidrolizės ir mielių, o vėliau premiksų ir furfurolo gamybos cechai. Cechuose buvo gaminamos pašarinės mielės taip pat pašarų ir lesalų priedai. Produkcija keliavo į tokias šalis kaip Latvija, Estija, Ukraina.

Biochemijos sunkumai prasideda žlugus Tarybų Sąjungai. Gamybos apimtys mažėja, vis mažiau ir mažiau užsakymų. 1993 metais gamykla privatizuojama. 2000 m. įkuriamos dvi antrinės įmonės, kurios pradeda etanolio ir rapsų aliejaus (biodyzelinui) gamybą. 2003 m. biochemija bankrutuoja.

Gamyklos pastatas apleistas jau daugiau kaip 20 metų. Visai neseniai buvo nugriautas administracinis korpusas, todėl ir gamybos pastato laikas jau suskaičiuotas.

Ačiū, kad skaitote, linkėjimai nuo ApleistosVietos.lt autorių!

Publikuota: 2024-03-17

Komentarų nėra

Rašyti komentarą:

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti vietovių pavadinimus ir jų lokacijas.