2019-ieji ApleistosVietos.lt projektui tapo dar vienu įdomiu nuotykiu. Aplankyta nemažas kiekis apleistų vietovių, kurių dalis nustebino savo autentiškumu.

Pradedant naujus nuotykius šiek tiek sugrįšime metus atgal, apžvelgdami TOP-5 2019-ųjų metų aplankytas ir aprašytas vietoves. Šis penketukas buvo sudarinėjamas pagal daugiausiai populiarumo sulaukusius straipsnius ir bendrai vertinant pačios vietovės autentiškumą.


5. APLEISTAS INSTITUTAS

Pakankamai didelis, apleistas penkių aukštų pastatas esantis viename iš Lietuvos didmiesčio miesto centro dalyje užima garbingą 5-ą vietą. Nors ir pastatas tuštokas, tačiau turi savitą aplinką, ilgus koridorius, vandalų dar nenuniokotus kabinetus.


4. APLEISTOS GAMYKLOS VALGYKLA

Ketvirtoji vieta atitenka apleistai gamyklos valgyklai. Tokio tipų vietų Lietuvoje itin mažai atsižvelgiant į patalpų būklę. Dauguma apleistų, uždarytų gamyklų inventorius greitai tampa vagių, metalo mėgėjų grobiu. Senojo stiliaus valgykla išskiria savo raudonu, ryškiu dizainu.


3. UŽDARYTAS LIGONINĖS SKYRIUS

Trečioji vieta – uždarytas ligoninės skyrius. Bronzinė vieta nors ir už tuščias, bet švarias patalpas. Didžioji dalis tokio tipo vietų Lietuvoje jau seniai nugriautos, nusiaubtos, rekonstruotos į kitos paskirties pastatus.


2. APLEISTOS SUNKVEŽIMIŲ DIRBTUVĖS

Antroji vieta vienai iš įdomesnių šių metų vietai – sunkvežimių dirbtuvėms. Tai ką pavyko rasti pastato viduje yra vienas iš retesnių atvejų Lietuvos urbanistikoje.


1. APLEISTAS POŽEMINIS MIESTO VALDYMO CENTRAS

Pirmoji vieta be didelių įžangų – požeminis miesto valdymo centras. Tai buvo viena iš unikalesnių vietų, kurioje teko apsilankyti šio projekto komandai. Viduje pavyko rasti nemažai likusios įdomios įrangos, pasiknaisioti po dokumentų lentynas, pasivaikščioti tamsiais, požeminiais koridoriais.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *