Nuo 2019-ųjų metų nusprendžiau kiekvienais naujais metais paskelbti TOP-5 buvusių metų apleistas vietas. 2020-ieji yra metai, kuriuos galėtume apibūdinti įvairiai. Vieniems jie buvo sunkūs, o kitiems kažkiek geresni. Kalbant apie pačio projekto statistiką ir pasiekimus, galėčiau juos vertinti neblogai. Pavyko aplankyti tikrai įdomių, unikalių vietų. Žinoma dalis jų dar nėra paskelbtos ir laukia savo eilės, todėl vertinimą atliksime jau publikuotų vietų.

Noriu priminti, kad šis penketukas buvo sudarinėjamas pagal daugiausiai populiarumo sulaukusius straipsnius ir bendrai vertinant pačios vietovės autentiškumą. Nors 2020-aisiais tų straipsnių nebuvo daug, bet pačios vietovės vertos atsidurti aukščiausiuose vietose.


5. APLEISTA VAIKŲ SANATORIJA

5 vieta atitenka vaikų sanatorijai. Pati vieta pakankamai gerai išsilaikiusi, likęs inventorius ir žinoma dar likusi pastato vidų puošianti freska. Tokios būklės sanatorijų nėra daug, todėl manau sąžininga šią vietą turėti topuose.


4. APLEISTA PATRIOTIŠKA STOVYKLA

2020-ieji projektui tapo stovyklų metai per kuriuos aplankėme jų nemažai. Tačiau ketvirtą vietą užima patriotiška stovykla. Tai viena geriausiai išsilaikiusių tokio tipo vietų, kurias pavyko aplankyti ir patyrinėti. Čia, po uždarymo rodos nebuvo užklydę nei vandalai, nei kiti žmonės. Viskas yra palikta taip, kaip viską paliko čia vykdę veiklą savininkai.


3. APLEISTOS MOKYKLOS TUŠTI SUOLAI

Dar viena 2020-iais aplankyta įdomi vieta – mokykla. Mokyklos yra viena iš populiariausių Lietuvoje esančių apleistų vietų kategorijų. Tokių vietų yra daug ir sparčiai daugėja. Deja, ne visada pavyksta rasti mokyklų, kurios atrodytų taip, kaip dar buvo veikiančios: su tuščiais suolais, paliktu inventoriumi. Dažniausiai uždarytos mokyklos tampa metalo vagių grobiu, o vietiniai išnešioja daiktus. Ši mokykla yra būtent ta, kurioje viskas praktiškai liko nuo uždarymo, todėl jai atitenka 3-ia top’o vieta.


2. APDULKĖJĘ LĖKTUVAI

2019-iais antrą vietą skyrėme apleistų sunkvežimių dirbtuvėms. Taip jau sutapo, kad antrą vietą užima tos pačios kategorijos vieta – apdulkėję lėktuvai. Daug išsiplėsti nenoriu, bet tokių vietų Lietuvoje yra tik keletas, kuriose galima rasti nebenaudojamų, istorinių lėktuvų.


1. BUVUSI CIVILINĖS GYNYBOS BŪSTINĖ

Pirmoji vieta – buvusi civilinės gynybos būstinė. Antrus metus iš eilės triumfuoja civilinės gynybos slėptuvės. Nors šią vietą paskelbiau tik metų pabaigoje, tačiau vienareikšmiškai ją privalu skelbti pirma vieta. Vėlgi pasikartosiu: tokių vietų tik keletas, kurios dar vis funkcionuoja, yra su veikiančia įranga. Kaip jau ir minėjau straipsnyje, Lietuvos „urbex” žmonėms pasisekė, kurie suspėjo ir pasinaudojo galimybe aplankyti šią vietovę.

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą. Būtini laukeliai pažymėti *