Dvaras įkurtas XVIII amžiuje netoli Vilniaus. Tikslių duomenų apie pirmuosius dvaro savininkus bei patį dvaro ansamblį nėra išlikę. XVIII a. dvaro savininku buvo Tomašas Sapiega. Paskutiniu dvaro savininku 1936 m. tapo grafas Eugenijus Tiškevičius, kuris dvarą valdė iki 1939 m. Po 1945 m. rūmai atiteko Lentvario kilimų fabrikui. 2007 m. dvarą įsigijo verslininkas Laimutis Pinkevičius.

Dvaro sodyba stovi šiauriniame Lentvario ežero krante, kuris buvo dirbtinai įrengtas supylus pylimą per ežerą. Rūmai buvo statomi dviem etapais. 1865-1866 m. pirmoms statyboms vadovavo Gustavas Šachno. Antrasis etapas 1890 m., kai didelis meno žinovas ir kolekcininkas Vladislovas Tiškevičius sumanė rekonstruoti dvarą.

Deja, 1915 m. čia buvo apsistoję rusų armijos daliniai, kurie nusiaubė dvarą. Be rūmų, dvare buvo daug ūkio pastatų, kurie išlikę iki dabar.Apžiūrėjęs išorę, kuri nėra kaip sakoma tokios jau „avarinės“ būklės nieko nelaukęs įsmukau į dvaro vidų. Vidus nieko nenustebino, pati teritorija atvira, daugelis ten patenka, tad ir vidus nukentėjęs nuo vandalų, viskas labai sugriauta ir nusiaubta. Pavyko užlipti į patį aukščiausią aukštą, kuriame balkonas pro kurį atsiveria graži ežero panorama. Apsižvalgęs dar šiek po dvaro patalpas nusprendžiau,jog pats laikas apžiūrėti ir dvaro teritoriją. Dvaro teritorijoje pavyko surasti vandens bokštą, uolų imitacija, kuri tikrai nustebino savo vaizdu, o toliau sekė keletas apgriuvusių pastatų, arklidės, ledainė.


1 komentaras

Parašykite komentarą

Draudžiama komentarų skiltyje skelbti (viešinti/atskleisti) straipsnio vietovės pavadinimą, lokaciją ir kitas panašias detales. Panašūs komentarai trinami, o jų autoriai blokuojami. Ačiū už supratingumą.